— Не було жодної вцілілої хати, ні одної… Якщо тільки вікна-двері побиті, то не пошкоджене вважалося… Більшість були повністю зруйновані. Тепер потихеньку відбудовуємося… Дякуємо, що поставили оцю амбулаторію, хоч є де зупиниться лікарям і нашій Олічці і прийняти нас, голодранців, — каже Надія і пояснює: — А як же нас іще назвати, якщо все життя дбали — а нічого не залишилося? Я от щосуботи звертаюся до Олічки тиск поміряти, бо нема за що купити апарат додому, а наш не знаю, де подівся в період окупації, не знаю, кому вони там тиск міряли, сволота…
Олічка, про яку згадує і Надія Голінська, і Наталія Корнієнко – це тутешня фельдшерка. Вона разом із двома дітьми повернулася в село. Її будинок також був розбитий, але його полагодили. Тож тепер живе і працює тут, постійно на телефоні, консультує, їздить на виклики.
Повертаючись із Наталею Корнієнко у Високопілля, ще раз дивимося на кістяки хат Потьомкиного, і тепер де-не-де проглядає сонце.
— Водопостачання вже тут відновилося, світло є, інтернет є. Село живе, — підсумовує нашу поїздку директорка Високопільського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Корнієнко.
На прощання Наталія радить нам нещодавно відкрите у Високопіллі кафе, і ми вирушаємо обідати в цей заклад.