— Опинилася я тут дуже випадково, — розповідає Яна. — Мене запросила Тетяна, місцева волонтерка. Буквально за три дні навесні 2022-го я приїхала сюди, і ось уже два роки знаходжуся тут. Тоді це для мене був стрес, страх — нові люди, нові вулиці, усе нове… Зараз ми дуже-дуже добре спілкуємося з Тетяною, допомагаємо іншим і підтримуємо, підсилюємо одна одну.
Яна і Тетяна познайомилися ще до повномасштабного російського вторгнення. Вони брали участь і стали переможницями естонського проекту для переселенців і біженців.
— У мене був напрямок виробництва пастили і фріпсів, а Яна займалася в бройлерушкою (вирощування курей-бройлерів. — Ред.), — розповідає Тетяна Гасюк. — Коли почалася війна, естонці зробили групу «Перекличка» і запитували, яка в нас ситуація, де ми знаходимося, бо там майже всі були з Луганської, Донецької області, хтось не виходив уже на зв'язок… І я написала в групі, що в нас є будиночок, ми могли прийняти когось з ВПО. Буквально через два дні приїхала Яна з своєю колегою з двома дітьми. А потім усі потоком пішли…
Тетяна розповідає, що тоді за три тижні вони розселили в Софіївці близько 300 осіб. Допомагали розселятися, принесені місцевим населенням речі роздавали переміщеним сім’ям… Були і прикметні ситуації: наприклад, коли благодійники з-за кордону передали кілька сотень курчат-бройлерів та все необхідне для їх вирощування — і Тетяна з Яною роздали все ВПО в Софіївці. Згодом відкрили волонтерський штаб, і потім вирішили, що пора ставати офіційною організацією.
— А в мене була мрія: я хотіла створити громадську організацію для захисту тварин, — каже Тетяна. — Вона мала називатися «Світло добра» — так, як зараз називається наш благодійний фонд. То ми його заснували, і я кажу: «Яна, я бачу, щоб ти була керівником, бо ти з Бахмуту, вимушено переміщена, а як далі там складеться життя, можливо, поїдете, то вже зможете використовувати».
Благодійний фонд «Світло добра-К» Тетяна і Яна створили в квітні 2022 року. І активну діяльність фонду вже наприкінці 2022-го помітили на всеукраїнському рівні.